Słownik SEO i e‑marketingu dla laików

Słownik ten jest przeznaczony dla laików, a nie specjalistów w branży e-commerce. Naszym celem jest tłumaczenie trudnych rzeczy w przystępny sposób. Stosujemy wiele uproszczeń i analogii, aby łatwiej przedstawić te zagadnienia osobom początkującym w branży e-commerce. Poszczególne tematy można rozwijać do bardzo rozbudowanych opracowań, ale naszym celem jest umożliwienie pierwszego kroku i podstawowe wyjaśnienie zagadnienia.

Przygotowując ten słownik seo wykorzystujemy swoje ponad 15 letnie doświadczenie w branży e-commerce oraz setki przeprowadzonych szkoleń oraz tysiące godzin doradztwa. Jeśli potrzebujesz pomocy we wprowadzeniu Twojej firmy do świata e-commerce, zapraszamy do kontaktu.

Słownik SEO

All | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
There are currently 6 names in this directory beginning with the letter E.
E
E-mail marketing
Marketing wykonywany z użyciem wiadomości e-mail. Najczęściej do własnej bazy newslettera lub klientów, ale także do subskrybentów innych serwisów (płatne wiadomości reklamowe). Pomimo upływu lat i rozwoju social media własna baza adresów e-mail, do których możemy wysyłać przekazy reklamowe, jest w dalszym ciągu bardzo cenna. Ta forma komunikacji do własnej bazy adresów jest jedną z najefektywniejszych i najtańszych form marketingu. Wymaga jednak długofalowych działań i budowania bazy newslettera.
Earned media
Earned media to wszelkiego rodzaju uzyskane bezpłatnie publikacje na temat naszego produktu lub marki w różnych mediach. Mogą to być informacje w Social Media lub gazetach online, recenzje na blogach itd.
EAT (Expertise Authoritativeness Trustworthiness)
Pojęcie EAT zostało wprowadzone przez Google w ramach jednej z aktualizacji algorytmu wyszukiwarki. EAT jest zbiorem wytycznych do oceny wiarygodności witryny, a przez to opublikowanych na niej treści. Dotyczy to przede wszystkim witryn w temacie zdrowia, finansów i poziomu szczęścia lub bezpieczeństwa. Google nie ujawnia szczegółowych wytycznych i matematycznych kryteriów oceny w ramach tego algorytmu, aby nie ułatwić oszukiwania mechanizmu.
eCPC (Ehanced CPC)
eCPC, to odmiana CPC w rozwiniętej i ulepszonej formie, stąd nazwa enchanted = ulepszony. Ulepszony koszt, naliczany za kliknięcie, jest strategią inteligentnego ustalania stawek w ramach kampanii Google Ads. Mechanizm ten automatycznie dostosowuje stawki, aby ilość konwersji była jak najwyższa. Uwzględnia w ramach tego wiele czynników dotyczących użytkownika: geolokalizację, demografię, przeglądarkę i porę dnia.
EMD (Exact Match Domain)
Exact Match Domain to domena zawierająca słowo kluczowe, które jest dla nas istotne. Przykładem takiej domeny dla słowa “opony kurierem” jest www.oponykurierem.pl (przy okazji jest to realny serwis).
Evergreen content
W kontekście tworzenia treści Evergreen content to artykuły o zawartości merytorycznej, które nie dezaktualizują się i są ciągle przydatne. Często spotykaną poradą jest, aby tworzyć treści evergreen content, które będą stale przynosiły ruch z wyszukiwarki Google. Najczęściej mają formę poradników lub rozbudowanych opracowań dotyczących danego zagadnienia. Przykładem evergreen content jest także ten słownik SEO :).