Słownik SEO i e‑marketingu dla laików

Słownik ten jest przeznaczony dla laików, a nie specjalistów w branży e-commerce. Naszym celem jest tłumaczenie trudnych rzeczy w przystępny sposób. Stosujemy wiele uproszczeń i analogii, aby łatwiej przedstawić te zagadnienia osobom początkującym w branży e-commerce. Poszczególne tematy można rozwijać do bardzo rozbudowanych opracowań, ale naszym celem jest umożliwienie pierwszego kroku i podstawowe wyjaśnienie zagadnienia.

Przygotowując ten słownik seo wykorzystujemy swoje ponad 15 letnie doświadczenie w branży e-commerce oraz setki przeprowadzonych szkoleń oraz tysiące godzin doradztwa. Jeśli potrzebujesz pomocy we wprowadzeniu Twojej firmy do świata e-commerce, zapraszamy do kontaktu.

Słownik SEO

All | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
There are currently 6 names in this directory beginning with the letter Z.
Z
Zaplecze SEO
Poprzez zaplecze SEO rozumiemy najczęściej sieć serwisów internetowych, które powstają i są rozbudowywane w celu umieszczenia na nich linków kierujących do pozycjonowanych witryn. Ideą dobrego zaplecza SEO jest tworzenie wrażenia naturalności takiego serwisu i dobrej jakości jego zawartości - także dla realnych użytkowników, a nie tylko robotów Google.
ZBS (Znaki Bez Spacji)
Jednostka używana do obliczenia długości tekstu. Liczą się w niej wszystkie znaki tekstu bez spacji. Częściej stosowana jest jednostka ZZS.
Zero-Click
Terminem Zero-Click określamy wyszukiwanie, które nie skończyło się kliknięciem w żaden z linków wyników. Powodem tego jest najczęściej znalezienie poszukiwanej informacji na stronie wyników wyszukiwania, np. data, godzina, wyniki meczu itd.
Zero-match Anchor Text
Zero-match oznacza niedopasowany do frazy kluczowej tekst odnośnika (anchor). Przykładem może być “tutaj” “sprawdź” “czytaj dalej” “więcej” itd.
ZMOT (Zero Moment of Truth)
Zerowy moment prawdy określa moment, w którym potencjalny klient, przed podjęciem decyzji zakupowej, analizuje w internecie opinię, recenzję i inne informacje na temat produktu lub usługi. Wynika z tego konieczność dbania o wizerunek produktu w sieci oraz dbanie o relacje z mediami/recenzentami.
ZZS (Znaki Ze Spacjami)
Najczęściej stosowana jednostka rozliczeniowa z copywriterami oraz tłumaczami. Oznacza ilość znaków w treści, w tym spacji.