Słownik SEO i e‑marketingu dla laików

Słownik ten jest przeznaczony dla laików, a nie specjalistów w branży e-commerce. Naszym celem jest tłumaczenie trudnych rzeczy w przystępny sposób. Stosujemy wiele uproszczeń i analogii, aby łatwiej przedstawić te zagadnienia osobom początkującym w branży e-commerce. Poszczególne tematy można rozwijać do bardzo rozbudowanych opracowań, ale naszym celem jest umożliwienie pierwszego kroku i podstawowe wyjaśnienie zagadnienia.

Przygotowując ten słownik seo wykorzystujemy swoje ponad 15 letnie doświadczenie w branży e-commerce oraz setki przeprowadzonych szkoleń oraz tysiące godzin doradztwa. Jeśli potrzebujesz pomocy we wprowadzeniu Twojej firmy do świata e-commerce, zapraszamy do kontaktu.

Słownik SEO

All | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
There are currently 11 names in this directory beginning with the letter I.
I

Identyfikator Konta Google Ads

Identyfikator konta Google Ads (ID konta Google Ads) - to 10-cio cyfrowy numer używany do identyfikowania konta Google Ads, łączenia go z innymi usługami Google, jak i narzędziami firm zewnętrznych. Numer ID konta AdWords jest również wykorzystywany do łączenia konta z kontem menedżera, czyli kontem umożliwiającym dostęp do wielu kont. Rozwiązanie to jest stosowane przez agencje i reklamodawców zarządzających kilkoma kontami.

Inbound Links

To linki przychodzące, które kierują do naszej strony internetowej. Linki te zostały pozyskane w sposób naturalny, np. inna strona poleciła nasz produkt lub usługę.

Inbound Marketing

Inbound Marketing definiuje wszelkie działania, które umożliwiają odbiorcom samodzielne odnalezienie nadawcy danego przekazu reklamowego, zainteresowanie go daną ofertą.

Indeks Google

Baza danych wyszukiwarki zawierająca dane o wszystkich witrynach internetowych, które użytkownik może znaleźć. Jeśli witryna nie jest uwzględniona w indeksie, nie będzie wyświetlana w wynikach wyszukiwania.

Indeksacja strony

Proces indeksowania jej przez Google.

Influencer

Influencer to osoba publiczna, która poprzez swoją działalność w Social Mediach zyskała szerokie grono obserwujących, posiada z nimi trwałe i silne relacje, a także ma duży wpływ na ich decyzje oraz opinie na dany temat (ang. influence - wpływ). Influencerami mogą być m.in.: blogerzy, youtuberzy, celebryci czy osoby cieszące się większą popularnością w sieci.

Influencer Marketing

Influencer marketingiem nazywamy wszelkie działania marketingowe wykonywane we współpracy z influencerami. Przykładami takich działań są np.: sponsorowane wpisy na blogach, webinary sponsorowane, livey sponsorowane lub też sponsorowanie całego kanały youtube, bloga itd.

Infografika

To inaczej grafika z informacjami. Jest często stosowana na stronach internetowych w celu wyjaśnienia pojęć, zjawisk czy zobrazowania danych. Często jest to wykres czy obrazek, który połączony z tekstem pozwala na łatwe przedstawienie informacji. Infografika ma bardzo dużą wartość w kontekście UX.

Interfejs użytkownika (UI)

Wszystko, co wyświetla się na Twojej stronie, z czym, jako użytkownik, możesz wchodzić w interakcje. Interfejs użytkownika musi być:
  • prosty (unikaj zbędnych elementów),
  • przejrzysty (użyj kolorów, rozmiarów i układu, aby stworzyć hierarchię),
  • spójny (różne elementy powinny łączyć się w całość)
  • intuicyjny (strona powinna być łatwa w zrozumieniu, a treści jasno komunikować, co użytkownik powinien zrobić)
Interfejs użytkownika ma wywołać pozytywne wrażenie u odwiedzających. Wymienione wyżej czynniki, wpływają na czas przebywania na stronie i zaangażowanie użytkowników. Mają kluczowe znaczenie dla SEO.

Interstitial

To rodzaj agresywnej reklamy wyświetlającej się nad treścią całego serwisu, zakrywającej jego większą część i uniemożliwiającej swobodne korzystanie ze strony.

ISP (Internet Service Provider)

ISP to dostawca usług internetowych, więc to firma, która dostarcza innym podmiotom, a także osobom fizycznym, dostęp do sieci Internet. Bez ISP nie byłbyś w stanie zrobić zakupów online, przeglądać informacji na stronach internetowych czy mieć dostępu do portali społecznościowych, takich jak Facebook. Łączenie się z Internetem wymaga specjalnego sprzętu telekomunikacyjnego, sieciowego i routingu, który posiada dostawca.

Dostawca usług internetowych jest również czasami określany jako IAP (ang. Internet access provider), czyli dostawca dostępu do Internetu.