Słownik SEO i e‑marketingu dla laików

Słownik ten jest przeznaczony dla laików, a nie specjalistów w branży e-commerce. Naszym celem jest tłumaczenie trudnych rzeczy w przystępny sposób. Stosujemy wiele uproszczeń i analogii, aby łatwiej przedstawić te zagadnienia osobom początkującym w branży e-commerce. Poszczególne tematy można rozwijać do bardzo rozbudowanych opracowań, ale naszym celem jest umożliwienie pierwszego kroku i podstawowe wyjaśnienie zagadnienia.

Przygotowując ten słownik seo wykorzystujemy swoje ponad 15 letnie doświadczenie w branży e-commerce oraz setki przeprowadzonych szkoleń oraz tysiące godzin doradztwa. Jeśli potrzebujesz pomocy we wprowadzeniu Twojej firmy do świata e-commerce, zapraszamy do kontaktu.

Słownik SEO

All | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
There are currently 7 names in this directory beginning with the letter V.
V
Vanity URL
Vanity URL to przyjazna (krótka) forma adresu podstrony serwisu internetowego. Korzysta się z niej głównie w serwisach społecznościowych, gdzie długość wypowiedzi ma znaczenie.
Video Ads
Video Ads, to reklamy w formie video, które wykorzystywane są m.in w YouTube. Wyświetlane mogą być przed lub w trakcie filmu na YouTube oraz w witrynach i aplikacjach sieci partnerów wideo Google. Sposób rozliczania tej formy reklamy polega na uznaniu kontaktu widza z reklamą. “Kontaktem” może być np. obejrzenie min. 30 sekund lub całości video (jeśli film jest krótszy) oraz kliknięcie w reklamę i przejście do kierowanej witryny. Reklam tych mogą uniknąć jedynie abonenci YouTube Premium.
Viral Content
O viralu mówimy w momencie, gdy treść (video/tekst/grafika) rozpowszechnia się samoistnie bardzo szybko, bez kontroli twórcy treści. Z punktu widzenia SEO treści viralowe są idealne, gdyż generują do naszej domeny wiele linków przychodzących, co realizuje założenia Google, że do dobrych treści użytkownicy sami będą linkować.
Inne nazwy: wiral, treść wirusowa, marketing wirusowy.
VKontakte
VKontakte to najpopularniejszy w Rosji serwis społecznościowy, a przez to jeden z najczęściej odwiedzanych serwisów na świecie.
Vlog
Vlog to skrót od video blog, czyli blog z treściami w formie wideo. Najczęściej dotyczy to platformy YouTube. Codzienne publikowanie filmów o tematyce swojego życia, nazywane jest daily vlogiem.
Voice Search
Voice search oznacza wyszukiwanie głosowe w wyszukiwarce poprzez dyktowanie zapytania.
VSEO (Video Search Engine Optimization)
VSEO to optymalizacja video na potrzeby silników wyszukiwarek. Dotyczy najczęściej serwisu YouTube. Poprzez optymalizację rozumiemy odpowiednie dobranie tytułu oraz opisu i tagów podczas publikacji, aby nagranie pojawiało się częściej na wysokich pozycjach wyników wyszukiwarki YouTube oraz Google.